، همایش بین المللی شعر «حب الحسین(ع) یجمعنا» به زبان عربی با حضور مشاور وزیر فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی در هویزه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان هویزه؛همایش بین المللی شعر حب الحسین (ع) یجمعنا از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هویزه، فرمانداری هویزه، انجمن شعرای عرب هویزه با هدف نشان دادن اتحاد دو کشور دوست و برادر ایران و عراق و با حضور حجت الاسلام و المسلمین حبیب رضا ارزانی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس ستاد عالی هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور، محمد جوروند مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، ناظم ثبوتی مدیرکل سیاسی استانداری خوزستان، امام جمعه شهر هویزه، دکتر عفری مفرد سرپرست فرمانداری شهرستان هویزه ،با حضور شعرای برجسته عراق و استان و شهرستان هویزه ، علاقه مندان به شعر عربی،سادات معزز و عموم مردم ولایت مدار و فرهنگ دوست هویزه ۲۰ مهرماه در محل مجتمع فرهنگی و هنری فدک شهر هویزه برگزار شد .


دکتر  عفری مفرد سرپرست فرمانداری شهرستان هویزه در ابتدای مراسم ضمن عرض خیر مقدم به مهمانان گرامی وتسلیت سوگواری  ایام اربعین حسینی ؛ هدف همایش را ایجاد اخوت وبرادری بین مردم دوکشور و به دنبال فتنه ای که درکشور عراق توسط قوای استکبار جهانی برای کاهش وکم رنگ نمودن حضور مردم در اربعین امسال که باتدبیر دولتمردان و همچنین فتوای مرجعیت محترم کشور عراق وهوشیاری مردم عراق خنثی شد اشاره کرد.

وی افزود این همایش شعر که با شعار حب الحسین(ع) یجمعنا و ایران و العراق لایمکن الفراق ، به مقوله امام راحل که فرمودند  راه قدس از کربلا می گذرد  اشاره نمود وامیدوار شد شمارش معکوس ازاله نظام رژیم غاصب و منحوس اسرائیل که وعده آن توسط مقام معظم رهبری داده شد شاهد باشیم که خیل عظیم زوار شیعیان وآزادیخواهان جهان این نظام بی اساس و کودک کش را از بین ببرند.

 


در ادامه حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در این همایش اظهار کرد: شعار زیبای حب الحسین یجمعنا به معنای همدلی و گرد هم آمدن دوستداران و شیعیان آقا ابا عبدالله است.
وی با تاکید بر برگزاری چنین همایش هایی افزود: شعر برای ایرانیان جایگاه ویژه ای دارد و به همین منظور اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان بر برگزاری چنین همایش هایی مداومت ورزد.

رییس ستاد عالی هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور ادامه داد: همه ما مهر امام حسین(ع) را در دل داریم و یکی از بهترین مدل ها برای ایجاد وحدت بیشتر برگزاری جشنواره های ادبی به ویژه شعر در سطح ملی و بین المللی است.

ارزانی با بیان اینکه شعر، دل ها را به هم نزدیک می کند، عنوان کرد: این همایش شعر که با حضور شاعران ایرانی و عراقی با زبان عربی برگزار شد باید به صورت گسترده تر برگزار شود.


پس از آن ناظم ثبوتی مدیر کل امور سیاسی استانداری خوزستان، از مقام شامخ علمای هویزه و شعرای برجسته معاصر یاد کرد و به مقاومت و ایستادگی مردم ولایتمدار شهر هویزه در جنگ تحمیلی اشاره کرد.
مدیر کل امور سیاسی افزود شعر میتواند در روحیه مردم تاثیر گذار و باعث انتقال نسل به نسل شعر در تببین اهمیت و جایگاه حماسه حسینی از طریق آن خواهد بود.

در ادامه نیز محمد جوروند مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، هدف از برگزاری این همایش را، ارتباط و نزدیک شدن بیش از پیش قلوب میان مردم ایران و عراق عنوان کرد و گفت: این همایش در شهرستان هویزه و با حضور شاعران ایرانی و عراقی برگزار شده و در سال های آینده نیز با کیفیت و حضور شاعران بیشتر برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه آثار شاعران در مدح سرور و سالار شهیدان است، افزود: امام حسین(ع) محور و نقطه اتحاد شیعیان جهان است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان بیان کرد: برگزاری چنین همایش هایی در ایجاد همدلی و نزدیکی شیعیان جهان کمک می کند و سرودن شعر در مدح آقا اباعبدالله در روایات متعدد تاکید شده است.

۱۸۴