جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان هویزه برگزار شد.

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان هویزه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان هویزه، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان هویزه با حضور سرپرست فرمانداری شهرستان هویزه و دیگر اعضای انجمن  روز شنبه مورخ ۳۰ شهریورماه سال ۹۸ در سالن کتابخانه رضوی هویزه برگزار شد.

سرپرست فرماندار شهرستان هویزه با حضور در این جلسه ضمن اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی بیان کرد: کودکی مناسب‌ترین دوره برای روی آوردن به کتاب است؛ چراکه کودکان در این دوره مستعد پذیرش عادات نیک و بد هستند و اگر  والدین بتوانند بستر مناسب را برای رشد و بالندگی و تربیت صحیح کودکان فراهم کنند، بدون‌شک فردی سالم به جامعه تحویل خواهند داد. افرادی که از کودکی جذب دنیای کتاب می‌شوند، دنیای آرام‌تری در ذهن می‌آفرینند و تعقل و تفکر جزئی از زندگی‌شان می‌شود.

وی عنوان کرد: در شرایط کنونی جامعه و گسترش شبکه های مجازی که در کنارمزایای که دارند سبب ایجاد بسیاری از مشکلات و آسیب های اجتماعی می شوند، تنها راه هدایت اوقات فراغت و استفاده بهینه از این اوقات تقویت کتابخانه های عمومی و افزایش جاذبه های کتابخانه ها جهت تشویق شهروندان بویژه کودکان و نوجوانان برای گذراندن اوقات فراغت در کتابخانه و مطالعه کتابهای مفید و مناسب است.

عفری مفرد در ادامه افزود: همه باید در مسائل فرهنگی احساس مسئولیت کنند و  از هفته آینده در بازدیدهای خود از مدارس از کتابخانه ها و نمازخانه های مدارس بازدید بعمل خواهم آورد.

همچنین نبی فالحی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی رضوی شهرستان هویزه ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این کتابخانه‌ عمومی بیان کرد: کتابخانه عمومی رضوی با   مساحت ۱۶۵۰  متر زیربنا در سال  ۱۳۵۲   تأسیس شده است و  در حال حاضر دارای    ۱۹۵۱۷جلد کتاب بوده و بیشترین مراجعین آن، دانش‌آموزان و دانشجویان هستند.

وی ضمن اشاره به فضای فیزیکی نامطلوب کتابخانه شهر مرزی رفیع، خواستار توسعه فضا و بازسازی کتابخانه‌ این شهر هم شد تا با فراهم کردن امکانات بیشتر، خدمات رسانی به اعضا در مقیاسی گسترده‌تر فراهم شود.

در ادامه هریک از اعضاء انجمن نقطه نظرات و پیشنهادات خود را مطرح نمودند وبه اهمیت غنی سازی منابع کتابخانه های عمومی شهرستان جهت تشویق هرچه بیشتر شهروندان به امر کتابخوانی تاکید نمودند

-اعزام دانش اموزان به کتابخانه های عمومی توسط معاونت پرورشی آموزش وپرورش

-فعال نمودن ایستگاه مطالعه در ادارات شهرستان

-ترویج فرهنگ کتاب وکتابخوانی قشر بانوان وتشویق آنها به مطالعه کتاب ومراجعه به کتابخانه

-راه اندازی گروه در فضای مجازی جهت معرفی کتاب

-راه اندازی کتابخانه دیجیتالی در سطح شهرستان

از جمله مصوبات این جلسه بود.

۱۳۲