زنگ آغاز سال تحصیلی جدید در هویزه نواخته شد

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان هویزه، آئین بازگشایی مدارس شهرستان هویزه در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ صبح امروز در دبستان شهیده سهام خیام همزمان با مدارس کشور آغاز شد.

دکترحبیب عفری مفرد سرپرست فرمانداری شهرستان هویزه، دکتر محمود معزی معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان، سید رضا موسوی نسب مدیر آموزش و پرورش شهرستان هویزه، حجت الاسلام شیخ ساعدی مدیر حوزه علمیه رضوی، جناب سرهنگ مراونه فرمانده نیروی انتظامی هویزه، جناب سروان محمد سواری جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان هویزه و جمعی از مسئولین شهرستانی در این مراسم حضور داشتند.

دکتر حبیب عفری مفرد سرپرست فرمانداری شهرستان هویزه صبح امروز در مراسم نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی جدید در دبستان دخترانه شهیده سهام خیام با تبریک بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید و نیز هفته دفاع مقدس به معلمان و دبیران و دانش آموزان و بسیجیان جان برکف و نیز شهدای والا مقام دفاع مقدس بویژه شهید حامد جرفی نخستین شهید دولت بخشدار پیشین هویزه و همچنین شهیده سهام خیام دانش آموز ۱۳ ساله هویزه به اهمیت آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: با توجه به مسائل جاری آموزش و پرورش و تامین امکانات لازم و همچنین حل مشکلات موجود میتوان در ارتقاء کیفیت تحصیلی دانش آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی نتیجه مطلوبی کسب کرد و این مهم با همکاری مسئولان ادارات ، نهادها، اولیای دانش آموزان و خیرین مدرسه ساز امکان پذیر است.

سرپرست فرمانداری شهرستان هویزه با اشاره به اینکه خوشبختانه در شهرستان هویزه دانش آموزان توانمند و با انگیزه وجود دارد بهبود وضعیت فضای آموزشی، زیباسازی محیط مدارس و فراهم کردن وسایل آموزشی بهتر و کمک و مساعدت به دانش آموزان نیاز و بی بضاعت امری مهم و ضروری دانست.

دکتر حبیب عفری مفرد با بیان این مطلب که بنده زمانی معلم بوده ام و هستم و به تعلیم و تربیت با تحمل تمام سختی ها علاقه خاصی دارم و برای کلیه ی معلمان، مدیران ودبیران در سال تحصیلی جدید آرزوی موفقیت کرد.

همچنین در این مراسم محمود معزی معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان با قرائت پیام وزیر آموزش و پرورش در خصوص بازگشایی مدارس یادآور شد که امسال دانش آموزان هویزه با تلاش هرچه بیشتر و کسب نتیجه بهتر سال تحصیلی خود را با موفقیت به اتمام برسانند.

در ادامه افزود: با اشاره به قدمت تاریخی ،علمی و فرهنگی شهرستان هویزه گفت: خدمت کردن در این شهرستان که دروازه ورود تشیع می باشد برای همه ما معلمان مایه افتخار است.

لازم به ذکر است در ابتدای مراسم سید رضا موسوی نسب رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان هویزه گزارش مفصلی از وضعیت مدارس ارائه داد و همکاری هرچه بیشتر مسئولان شهرستان هویزه و مردم با آموزش و پرورش در زمینه های مختلف خواستار شد.

همچنین در حاشیه این مراسم به مناسبت هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس در شهرستان هویزه به مادر شهید عزیز نیسی به رسم یاد بود لوح تقدیری اهدا گردید.

 

روابط عمومی فرمانداری شهرستان هویزه

۱۶۹